Projektai

Krikščioniškas festivalis „Evangelijos dienos“

Kelios Europos krikščionių visuomeninės organizacijos Lietuvos tūkstantmečio proga nusprendė 2009 m. spalio 9 – 11 d. Vilniuje surengti krikščionišką festivalį „Evangelijos dienos“. Tris dienas „Siemens“ arenoje vykusiame festivalyje skambėjo Lietuvos ir užsienio scenos žvaigždžių atliekama krikščioniška muzika, renginio dalyviai turėjo išskirtinę galimybę pamatyti roko operą „Prisikėlęs“. Vienas svarbiausių renginio momentų – susitikimas su pasaulinio garso Evangelijos mokytoju iš Didžiosios Britanijos Davidu Hathaway.

Užduotis
Agentūros specialistams patikėta labai konkreti užduotis – renginys „Evangelijos dienos“ turėtų tapti vienu masiškiausių 2009 m. Lietuvos renginių, kurį aplankytų apie 20 tūkst. Vilniaus gyventojų ir sostinės svečių.

Numatytos kliūtys
Siekiant maksimalių projekto rezultatų, buvo svarbu įvardyti visas galimas grėsmes ir užkirsti joms kelią. Esminėmis kliūtimis išskirtos:
-    Lietuvių konservatyvumas bei išankstinis nusistatymas prieš mažai jiems žinomus dvasininkus iš kitų šalių;
-    Lietuvoje mažiau populiarios krikščionių bendruomenės dažnai tapatinamos su sektomis, todėl sulaukia priešiškumo;
-    Religinio pobūdžio renginiui neįprasta erdvė – „Siemens“ arena;
-    Tokio masto krikščioniškas festivalis Lietuvoje vyko pirmą kartą, todėl nebuvo suformuotos tradicijos.

Atlikti veiksmai
Pirmoji informacinės kampanijos dalis – siekis sukurti pasitikėjimą renginiu. Šiam tikslui pasiekti pasitelktos autoritetingos asmenybės. Būtent per nuomonių lyderius nuspręsta vykdyti visą festivalio viešinimo kampaniją.
Antras žingsnis – pagrindinio komunikacinio pranešimo sukūrimas ir jo perdavimas tikslinėms auditorijoms. 
Renginys „Evangelijos dienos“ buvo pozicionuojamas kaip „...analogų Lietuvoje neturintis tarptautinis krikščioniškas festivalis, skirtas ne tik sostinės, bet ir kitų didžiųjų šalies miestų gyventojams.

Renginys susietas su šalies vyskupų paskelbtais Evangelijos žinios tūkstantmetei Lietuvai metais ir visuomenei pristatytas kaip vienas didžiausių ir reikšmingiausių šia proga 2009 m. Lietuvoje vyksiančių renginių.

Siekdami padidinti žiniasklaidos susidomėjimą „Evangelijos dienomis“ surengėme žurnalistų ir pasaulinio garso Evangelijos mokytojo Davido Hathaway susitikimą.
Kadangi šis renginys buvo skirtas pakankamai skirtingoms auditorijoms, pagrindinė komunikacinė žinia buvo suskaidyta į kelias smulkesnes:

„Evangelijos dienos“ – išskirtinė galimybė iš arčiau susipažinti su pasaulinio garso Evangelijos mokytoju Davidu Hathaway;

„Evangelijos dienos“ – unikali proga išgirsti roko operą „Prisikėlęs“;

„Evangelijos dienos“ – renginys dvasiniam pabudimui, nes Dievo žinia keičia sulaužytus žmonių gyvenimus.

Renginiui viešinti buvo pasitelktos ne tik ryšių su visuomene, bet ir reklamos priemonės.

Rezultatas
Renginyje apsilankiusių dalyvių skaičius pranoko kliento lūkesčius – kiekvieną festivalio dieną į „Siemens“ areną užsukdavo beveik po 10 tūkst. žmonių.

< > X

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti