Projektai

Lietuvos meno galerininkų asociacijos projektas – meno galerijų mugė ARTVILNIUS‘09

Lietuvos meno galerininkų asociacija užsibrėžė tikslą perimti pasaulinę galerijų mugių tradiciją ir Vilniuje surengti meno galerijų mugę ARTVILNIUS’09. Dirva tokiems renginiams Lietuvoje buvo neišpurenta – rengta apie keliasdešimt meno kūrinių aukcionų, didžioji dalis jų – labdaringi.

Užduotis. Ryšių su visuomene specialistams patikėta užduotis – 2009 m. liepos 9-12 dienomis erdvų Lietuvos parodų ir konferencijų centrą „Litexpo“ užtvindyti meno gerbėjais, galinčiais įsigyti į Vilnių atvežtų šiuolaikinio meno kūrinių.

Numatytos kliūtys. Iš anksto numatyta, kas gali pakišti koją, siekiant esminių tikslų – pasaulinės galerijų mugės Lietuvoje yra labai mažai žinomos, šaknų neįleidusi net meno kūrinių aukcionų tradicija, mugė rengiama nepatogiu metu – per patį atostogų įkarštį, 2009 m. vasarą Lietuva išgyvena ekonominį nuosmukį.

Atlikti veiksmai. Pirmas žingsnis – platinta žinia apie galerijų mugių tradiciją pasaulyje, žiniasklaidoje pasakota apie populiariausias tokio tipo pasaulines muges – Bazelio („Art Bazel“), Londono („Frieze Art Fair“), Madrido (ARCO, Madrid).

Tuo pat metu skleista žinia, jog krizės metu, kai nesaugu laikyti pinigus banke, kojinėje, pagaliau pirkti akcijas, vienas patikimiausių būdų savo santaupas investuoti į vertingus meno kūrinius. O mugė ARTVILNIUS’09 bus patikimas filtras, per kurį ekspertai atsijos tikrą meną nuo kičo.

Meno mugė ARTVILNIUS'09 pozicionuota kaip analogų Baltijos šalyse neturintis renginys ir vienas didžiausių programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektų. Mugė komunikuota kaip unikali galimybė pamatyti šiuolaikinio meno naujoves iš viso pasaulio vienoje vietoje.

Rezultatas. Visos priemonės pasiteisino. Lankytojų srautas viršijo net optimistiškiausias prognozes. Atidarymo dieną mugėje apsilankė apie 7 tūkst. meno gerbėjų. Nepaisant ekonominio nuosmukio, mugės metu parduota daugiau kaip pusė šimto meno kūrinių.

Apie Vilniuje vykusią mugę ARTVILNIUS’09 naujienas skleidė ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinė žiniasklaida.  

Apie mugę ARTVILNIUS‘09

Tarptautinėje meno mugėje dalyvavo 100 meno galerijų iš 31 šalies – Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos žemynų. Galerijos savo stenduose pristatė apie pusę tūkstančio žymiausių šiuolaikinio meno atstovų iš viso pasaulio.   
 
Į Lietuvą atvežta keli tūkstančiai šiuolaikinio meno darbų – tapybos, grafikos, skulptūros, instaliacijos, vaizdo meno kūrinių. Tokio didelio kiekio ir įvairios kilmės šiuolaikinio meno kūrybos vienoje vietoje Lietuvoje dar nebuvo sutelkta.

< > X

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti