Naujienos

2010-11
25

Dokumentinio filmo „Kelionė į žvaigždes“ premjera – BTV eteryje

 

Šiandien, lapkričio 25 d., Baltijos televizijoje įvyks dokumentinio filmo „Kelionė į žvaigždes“  premjera. Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metams dedikuotą filmą sukūrė žinomas dokumentinių filmų režisierius Jonas Čergelis.
Režisierius užfiksavo Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtinių ir profesionalių aktorių kūrybos procesą – spektaklio pagal Vytauto V. Landsbergio pasaką „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“ kūrimą.
Į globos namus atvyksta aktorių komanda ir pasiūlo vaikams statyti spektaklį – taip prasideda keletą mėnesių trukusi kūrybinė odisėja. Bendravimas su aktoriais, vaidybos ir dainavimo pamokos, repeticijos tikroje teatro scenoje pamažu atskleidžia ir vaikų talentus, ir asmenybes. Jautri režisieriaus akis užfiksuoja subtiliausius niuansus. Kūrybos procesas keičia ne tik vaikus, bet ir pačius aktorius.
„Su globos namų auklėtiniais buvau susidūręs keletą kartų, kai globos namuose rodydavome spektaklius. Man buvo gaila tų vaikų. Buvo gaila iki šito projekto. Vaikus, gyvenančius globos namuose, vadinam valstybės vaikais. Tokiu atveju, valstybė yra labai šauni ir labai puiki. Šie vaikai ir kūrybingesni, ir drąsesni už daugelį šeimose augančių vaikų“, – po kelis mėnesius trukusio kūrybinio proceso sakė aktorius Andrius Povilauskas.
Dokumentinio filmo režisierius J. Čergelis spektaklio kūrimą stebėjo nuo pirmojo susitikimo globos namuose iki generalinių repeticijų Panevėžio teatro „Menas“ scenoje. Kūrėjo kamera vaikus sekė ir premjerinio spektaklio Vilniuje metu.
J. Čergelis teigia, kad vaikai gana greitai priprato prie vaizdo kameros, nebuvo susikaustę ir elgėsi natūraliai. Tad filmas suteikia unikalią galimybę iš arčiau pažvelgti į globos namų auklėtinių kasdienybę ir įvertinti kūrybos galią žmogaus gyvenime.
Muzikinio spektaklio ir dokumentinio filmo apie jo statymą kūrimą inicijavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, įgyvendindama projektą „Stop skurdui“.
Filmo premjera per Baltijos televiziją – lapkričio 25 d. 20 val. 25 min.

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti