Naujienos

2010-10
20

Gabrielius Liaudanskas-Svaras: vaikams reikia laimingos vaikystės

G&G Sindikato įrašų studiją šį pirmadienį okupavo vaikai. Į sostinę atvykę Panevėžio A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai susitiko su muzikantu Gabrieliumi Liaudansku-Svaru. Muzikinį spektaklį statantiems vaikams kūrėjas pasakojo apie gatvės meną (angl. street art), muzikos kūrimo subtilybes ir paskatino pačius vaikus sukurti dainą. 

„Vaikai tikrai geri, manau bus šaunus spektaklis. Daug kalbėjomės, jie domisi muzika, jos kūrimu. Pradėti kurti gali ir jie patys, tereikia programinės įrangos ir konsultacijų“, – pasakojo G. Liaudanskas-Svaras.
 
Pagal Vytauto V. Landsbergio kūrinį „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“ statomame spektaklyje savo dainą turės kiekvienos arklio Dominyko aplankomos planetos gyventojai. G. Liaudanskas-Svaras pasiūlė sukurti dainą karo planeta vadinamam Marsui. Po geros valandos Marso gyventoją vaidinsiantis Audrius prie mikrofono jau repavo: „Na ką, na ką, išsigandai arkly? / Tu – mano svečias ir nebijot gali / Žiūrėk man drąsiai į akis / Kol pas mane esi tau nieko nenutiks / Nors apvalus ir danguje raudonas / Ne obuolys aš ar koks nors balionas / Neatsikąsi ir nepradursi tu manęs / Nes karo dievas Marsas – aš“.
 
Vaikai muzikantui turėjo daugybę klausimų ir prašymų: diskutavo apie muzikai kurti skirtą programinę įrangą, prašė trafaretais išpiešti jų marškinėlius, pasirašyti ant grupės G&G Sindikatas plakatų, pasakojo apie kuriamą spektaklį ir kasdienį savo gyvenimą.
 
G. Liaudanskui-Svarui šis susitikimas – jau ne pirmoji socialinė iniciatyva, į kurią muzikantas noriai įsitraukia. Metų pradžioje šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė jam įteikė Gerumo ambasadoriaus ženklą. Gerumo ambasadoriai – tai žmonės, kurie savo iniciatyvomis ir prasminga veikla dar iki 2010-ųjų paskelbimo kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais, darė viską, kad socialinė atskirtis Lietuvoje būtų kuo mažiau jaučiama.
 
„Vaikų atskirties problemos turėtų būti svarbios kiekvienam žmogui, kuris gyvena tarp žmonių. Kad vaikas užaugtų geru žmogumi, jis turi būti apsuptas gerumo ir meilės. Kuo jisai yra apsuptas, į tokią pusę jisai labiau ir palinksta. Vaikams reikia žmogiškumo, reikia būti su jais. Vaikams reikia laimingos vaikystės“, – sakė G. Liaudanskas-Svaras.
 
Muzikantą piktina visuomenėje gajūs stereotipai apie globos namuose ar socialinės rizikos šeimose augančius vaikus. Atlikėjo nuomone, aplinkinių nuostatos, su kuriomis susiduria vaikai, juos veikia tiesiogiai ir gali būti labai žalingos tiek patiems vaikams, tiek ir visuomenei.
 
„Jeigu visuomenėje vyrauja stereotipas, kad jis yra blogas vaikas, kad jis yra piktas, visuomenė automatiškai jį atmeta, atstumia, tai anksčiau ar vėliau jis iš tikrųjų pasidaro piktas. O ką jam daryt?!“, – klausia kūrėjas.
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotas spektaklio statymas – viena iš Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų veiklų. Spektakliu siekiama parodyti, kad vaikai gali būti kūrybingi, linksmi, padėti atskleisti jų talentus bei atkreipti visuomenės dėmesį į socialinės atskirties problemas Lietuvoje.

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti