Naujienos

2019-05
31

Lietus neatvėsino „Vilnius Pro-Am 2019“ golfo turnyro dalyvių įkarščio

JUJ_7195.jpg

Pirmoji pažintis su aikštynu

 

Trečiadienį turnyro dalyviai turėjo pirmą, o daugelis – ir vienintelę progą pasitreniruoti „The V Golf Club“ aikštyne. Nors didesnę dienos dalį aikštyną merkė įkyrus lietus, bet varžybų direktorės Miglės Banytės teigimu, tai neturėjo įtakos jo kokybei ir nesutrukdė sportininkams atlikti išsamią veiksmo vietos inspekciją. Tiesa, tokia galimybe pasinaudojo tik 11 komandų, nes paskutinės – 12-os komandos nariai į Vilnių atvyko naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį. „Turnyre dalyvauja komandos iš Lietuvos, Italijos, Izraelio, Bulgarijos, Kazachstano, Švedijos ir kt. šalių. Kiekvieną komandą sudaro vienas golfo profesionalas ir trys neprofesionalūs žaidėjai, tai reiškia, kad iš viso tris dienas truksiančiose varžybose startuos 48 žaidėjai – 45 vyrai ir 3 moterys. Lietuvai turnyre atstovaus dvi komandos, jas į kovą ves profesionalus golfo žaidėjas Arnas Kaunas ir profesionalus golfo treneris Vytautas Gedminas. Mūsiškiams šis golfo laukas yra puikiai pažįstamas, tad jų šansai siekti pergalės šiame turnyre yra tikrai gan aukšti. Ir jei kuri nors lietuviška komanda laimėtų, tai būtų labai svarbus įvykis visam Lietuvos golfui“, – teigė M.Banytė.

 

„Pro-Am Vilnius 2019“ turnyre varžysis ne tik komandos. Profesionalūs žaidėjai atskiroje įskaitoje grumsis dar ir dėl piniginio prizo. „Turnyro prizinis fondas priklauso nuo komandų skaičiaus, tad mūsų atveju jis siekia 12 tūkst. eurų. Pagal PGA taisykles pirmą vietą profesionalų įskaitoje užėmusiam žaidėjui atiteks 2200 eurų, antram bus skirta 1700 eurų, o trečiam – 1300 eurų. Prizininkai paaiškės susumavus trijų dienų turnyro etapų rezultatus, o atitinkama pinigų suma bus įvertinti visi varžybose dalyvavę profesionalai. Kitokio pobūdžio apdovanojimai atiteks geriausiai pasirodžiusioms komandoms, asmeninių įvertinimų susilauks ir tam tikrose kategorijose pasižymėję dalyviai“, – prizinio fondo ir apdovanojimų paskirstymo niuansus atskleidė M.Banytė.

 

Lietuvių ambicijos

 

Pirmą kartą Lietuvoje rengiamo „Vilnius Pro-Am 2019“ turnyro šeimininkai po trečiadienį vykusios treniruotės buvo nusiteikę kovingai. Verslininkus ir golfo entuziastus Dainių Šutavičių ir Aurelijų Rusteiką bei Dianą Jackūnę į savo komandą subūręs A.Kaunas neslėpė, kad turnyre planuoja kovoti dėl aukščiausių vietų. „Man asmeniškai šis turnyras yra labai svarbus, nes jis vyksta Lietuvoje, klube, kuriame aš pats žaidžiu ir dirbu. Todėl stengsiuosi pasirodyti kuo geriau, o jei pasiseks – laimėti šį turnyrą. Vis dėlto, aš pažįstu šį golfo lauką, tad turiu tam tikrą pranašumą. Tačiau kova bus labai sunki, nes turnyre dalyvaus profesionalūs golfo žaidėjai iš įvairių Europos šalių, tad prognozuoti varžybų baigtį šiuo metu sudėtinga“, – samprotavo A.Kaunas.

 

 

Varžovų iššūkiams buvo pasirengę ir V.Gedmino komandos nariai – verslininkai Stanislavas Kozel ir Minautas Petronis, bei vienas perspektyviausių Lietuvos golfo žaidėjų, 15-metis Valentas Ivančenka. „Praktikos raundas parodė, kad komandoje yra labai gera atmosfera, tad esame nusiteikę žaisti nesidairydami į varžovus, savo malonumui, bet iš visų jėgų. Prieš varžybų startą jaučiame šiokį tokį jaudulį, bet taip tik dar smagiau, – pastebėjo S.Kozel. – Mūsų strategija yra paprasta – kiekvienas komandos narys turi stengtis kuo geriau sužaisti, pasiekti savo geriausią įmanomą rezultatą. Kiekvienam golfo žaidėjui tai visų pirma yra sporto varžybos. Visi nori pasirodyti kuo geriau, ne išimtis ir mes.“

 

Tiesa, pats komandos lyderis V.Gedminas buvo šiek tiek atsargesnis. „Aišku stengsimės laimėti, bet man asmeniškai tai nėra pats didžiausias prioritetas. Bendravimas, naujos pažintys, geras laikas – tai irgi labai svarbu. Jei laimės kita Lietuvos komanda, džiaugsiuosi jų pergale, jei pasiseks mums – taip pat būsiu labai laimingas. Iš tiesų, tai yra labai gera patirtis visiems – dalyviams ir turnyro organizatoriams, visi stengsimės kuo geriau padaryti savo darbą, sužaisti kuo geriau, o kaip bus – taip bus“, – teigė V.Gedminas.

 

Pavojingi varžovai

 

„Vilnius Pro-Am 2019“ turnyro vadovas, „PGA Europa“ organizacijos atstovas Emilio Dellanzo atkreipė dėmesį, kad bent jau profesionalų grupėje lietuvių laukia labai rimti priešininkai. „Švedas Henrik Engdahl per savo karjerą laimėjo ne vieną turnyrą, o pernai tapo „Aegen Airlines Pro-Am“ turnyro nugalėtoju. Oren Geri iš Izraelio yra labai ryški asmenybė, dalyvavęs ir JAV filmuotame golfo realybės projekte. Be abejo, vienas pajėgiausių šio turnyro žaidėjų yra Anton Guedra iš Švedijos. Jis yra tikras golfo profesionalas, taip pat kaip ir Federico Elli iš Italijos. Pastarasis savo geriausiais metais yra tapęs didžiausių „PGA Europe“ asmeninių golfo turnyrų nugalėtoju, tad jo taip pat nederėtų nurašyti. Be abejo, Lietuvos sportininkų didžiausias privalumas yra puikiai pažįstamas ir iki smulkmenų išstudijuotas golfo laukas, bet tame laukia jų laukia labai solidūs varžovai, tad iškovoti pagrindinį prizą bus labai sunku“, – konstatavo E.Dellanzo.

 

Oficialios turnyro kovos šiandien prasidės 11 valandą, paskutinė komanda startuos 12.50 val. Kiekviena komanda 18 duobučių lauką turėtų įveikti per penkias valandas. Varžybose taip pat laukiami ir žiūrovai. Jie galės stebėti golfo turnyro etapus „Vilnius GrandResort“ viešbučio lauko restoranuose ir terasose. Aktyvaus laisvalaikio aplinka yra pritaikyta ne tik golfo žaidėjams ir žiūrovams bei viešbučio ir SPA erdvių svečiams – „Vilon City“ teritorijoje taip pat gyvena ir čia parduodamų vilų, kotedžų ir apartamentų savininkai bei nuomininkai.

 

 

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti