Naujienos

2017-07
05

Radijo dažnio identifikavimo technologija valdys baldininkų sandėlius

beska.jpg

Projektuojant logistikos centrus diegiama vis daugiau inovatyvių sprendimų ir technologijų, tokių kaip  konvejerinės sistemos, robotai, automatizuoti prekių paskirstymo įrenginiai, „Google“ tipo akiniai, balso ar radijo dažnio identifikavimo (RFID) technologijos. Vis labiau plėtojama pastaroji technologija iš esmės keičia logistikos centruose seniai naudojamą brūkšninių kodų sistemą. 

Automatinis identifikavimas – tai technologijos, kurių dėka įrenginiai automatiškai, be žmogaus įsikišimo, gali identifikuoti įvairius objektus ir perduoti informaciją apie juos į informacines  sistemas tolimesniam apdorojimui.  Viena tokių technologijų – RFID, arba objekto žymėjimo ir sekimo sistema, panaudojant radijo dažnio signalą. Šios technologijos tikslas padidinti procesų efektyvumą, iki minimumo sumažinti nekorektiškų arba klaidingų duomenų įvedimo tikimybę ir, žinoma, optimizuoti bei automatizuoti procesus įmonėje, atlaisvinant darbuotojus nuo mažą  pridėtinę vertę kuriančių funkcijų.

Nauja sistema – visuose baldų sandėliuose

Baldų, aprangos, verslo centrų ir investicijų valdymu užsiimantis koncernas SBA pasišovė iki šių metų pabaigos visuose baldų fabrikų produkcijos sandėliuose, įskaitant veikiantį Baltarusijoje, įsidiegti modernias RFID technologijas.

„Šias technologijas įdiegė bendrovė „Equinox Europe“. Sandėlio valdymo sistemą VISION WMS pasitelkėme tam, kad optimizuotume sandėlio darbo našumą bei produktyvumą, geriau išnaudotume sandėliavimo erdves, eliminuotume produkcijos pajamavimo į sandėlį arba jos pakrovimo klientui klaidas“, -- teigė SBA informacinių technologijų direktorius Sigitas Patalauskas.

Pasak jo,  bendradarbiaujant su sprendimus diegiančia įmone buvo parengtas ir įgyvendintas  logistikos procesų reorganizavimo projektas. Analizuojant paaiškėjo, kad sistema VISION WMS  visiškai tenkina koncerno keliamus reikalavimus, ji lengvai integruojama su įmonėse naudojama verslo valdymo sistema SAP. RFID technologijų diegimas nebuvo tikslas, kurį sau kėlėme iš anksto, bet pradėjus analizuoti procesus ir galimus sprendimus paaiškėjo, kad RFID technologijos mums  būtinos.

Visas gamybos procesas koncerno įmonėse yra valdomas verslo valdymo sistemoje SAP. Pagaminus produkciją ir suformavus paletę, gamybos ciklas baigiasi. Prieš paletėms patenkant į produkcijos sandėlį, jos yra markiruojamos pasyviomis UHF RFID žymomis. Esančioms paletėje pakuotėms identifikuoti pakanka vienos RFID žymos, klijuojamos ant paletės. Po to visa informacija yra perduodama į  sandėlio valdymo sistemą VISION.

Visiškai eliminavo krovos klaidas

Šiuo metu „Klaipėdos balduose“ – didžiausiame pagal gamybos apimtis koncerno SBA baldų fabrike -- naudojami RFID vartai produkcijai pajamuoti ir krauti. Paletes sandėlyje pervežančiuose autokrautuvuose yra įmontuoti RFID skaitytuvai. Jie nuskenuoja paletes, sistema apdoroja gautą informaciją ir autokrautuvo terminale vairuotojui yra nurodomas maršrutas iki paletės sandėliavimo vietos. Taip vyksta pagamintos produkcijos pajamavimo į sandėlį procedūra.

Prieš kraunant produkciją, kuri išvažiuoja pas klientą, pirmiausia yra suformuojama krovos užduotis. Informacija apie tai, kokios paletės, iš kurios sandėliavimo vietos, per kuriuos vartus turi būti kraunamos į vilkiką, yra siunčiama į autokrautuvo terminalą ir vairuotojas gali efektyviai atlikti savo darbą.  Vartuose įmontuoti RFID skaitytuvai skenuoja kraunamą produkciją, sutikrina su krovos užduotimi. Tokiu būdu išvengiama krovos klaidų..

S.Patalausko teigimu, įdiegus naująją sistemą viename iš koncerno fabrikų ir įsitikinus, kad ji patvirtino lūkesius, sprendimas perkeltas ir į kitas SBA gamyklas.  Šiuo metu su RFID technologijomis integruota sandėlio valdymo sistema VISION   WMS, skirta krovai, yra įdiegta „Visagino linijoje“, „Šilutės balduose“. „Germanikos“ gamykloje ir Centriniame produkcijos sandėlyje projekto įgyvendinimas yra baigiamojoje stadijoje. Šiemet ši technologija veiks ir Baltarusijoje esančiame „Mebelain“ baldų fabrike.

Inovatyvi sistema įgavo praktinę vertę

Pasak R.Beskajevienės, logistikos sprendimų optimizavimo bendrovės „Equinox Europe“ vadovės,  RFID technologija, palyginti su brūkšninių kodų naudojimu, yra naujesnė. Ši technologija „brendo“ kartu su balso atpažinimu. Po šių trijų technologijų atsiradimo jos nuolat buvo tobulinamos, pritaikytos praktiniam naudojimui. Taip buvo pagerinta balso atpažinimo kokybė, atsirado brūkšninių kodų standartizavimas.

Su RFID technologija buvo sprendžiami informacijos nuskaitymo užtikrinimo ir patikimumo, daugelio RFID žymeklių nuskaitymo vienu metu bei žymeklių kainos mažinimo uždaviniai.

RFID naudojama produkto judėjimui sandėliuose valdyti, automatiškai priimti produktus, užsakymams surinkti, krauti produktams į transporto priemones ir darbuotojo atliktam darbui registruoti.

RFID padeda išvengti žmogiškųjų klaidų ir užkerta galimybes vagystėms, nes  įvairiuose proceso etapuose gali būti automatiškai skaitomi RFID ir užtikrinama, kad produktas "juda" ten, kur reikia: pakraunamas į reikiamą transporto priemonę, gabenamas į reikiamas patalpas ir panašiai. Jei RFID žymeklį naudoja darbuotojas, galima jo operacijų apskaita, tarkime, renkant iš lentynų, kurios turi skaitytuvus, ar atliekant produkto pakavimo darbus rūšiavimo įrenginiuose.

R.Beskajevienė mano, kad ši šiuolaikiška technologija ir toliau plėtosis, nes organizuojant sandėlių valdymo darbus eliminuojamas žmogiškasis faktorius, galima automatizuoti procesus. Be to, greitai nuskaitoma informacija, daugelis žymeklių nuskaitoma vienu metu. Taip pat mažėja pačios technologijos (ir svarbiausia -- žymeklių) kainos, ji gali būti naudojama bet kokioje aplinkoje.

 

 

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti