Naujienos

2010-11
19

Teminius Europos metus vainikavo socialinis spektaklis

Penktadienį, lapkričio 19 d., nuotaikingas renginys vainikavo metus trukusį projektą „Stop skurdui“, kurį inicijavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, taip prisijungdama prie visoje Europoje minimų kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų. Vilniuje vykusiame renginyje buvo paskelbti nauji Gerumo ambasadoriai bei pristatytas profesionalių aktorių ir globos namuose augančių vaikų sukurtas muzikinis spektaklis „Kelionė į žvaigždes“.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre susirinkusi publika plojo keturiems Gerumo ambasadoriams. Jais paskelbti rašytojas ir režisierius Vytautas V. Landsbergis, „Jaunimo linijos“ savanorė Justina Butkutė, Beižionių vaikų globos namų direktorius ir bendruomenės pirmininkas Vilmantas Palčiauskas bei aktorius ir muzikinio spektaklio, kuris buvo parodytas susirinkusiems svečiams, režisierius Andrius Povilauskas. Gerumo ambasadoriai – tai žmonės, kurie savo iniciatyvomis ir prasminga veikla daro viską, kad socialinė atskirtis Lietuvoje būtų kuo mažiau jaučiama.
Ministras D. Jankauskas padėkojo žmonėms, kurie dalinasi savo gerumu, padeda tiems, kuriems tuo metu sunku ir reikalinga pagalba.
„Šie metai visoje Europoje buvo skirti atviram kalbėjimui apie skaudžią socialinės atskirties ir skurdo problemą. Lietuvoje įvairiuose regionuose nevyriausybinės organizacijos organizavo renginius, kuriais siekė solidarizuotis su socialinę atskirtį patiriančia visuomenės dalimi. Jų darbas prasidėjo ne šiemet, Europos metų proga, jis tęstinis ir neabejotinai vertas pagarbos ir tolimesnio palaikymo“, – teigė ministras.
Renginio kulminacija tapo muzikinio spektaklio „Kelionė į žvaigždes“ premjera. Šį spektaklį pagal Vytauto V. Landsbergio kūrinį „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“ pastatė Panevėžio teatrų aktoriai ir A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai.
Pastatyti socialinį spektaklį, o jo kūrimo procesą užfiksuoti dokumentiniame filme – taip netradiciškai paminėti Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metus nusprendė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Šiuo projektu buvo siekiama parodyti, kad ir tėvų globos netekę vaikai yra kūrybingi, padėti atsiskleisti jų talentams bei skatinti juos ugdyti. Globos namų darbuotojų teigimu, šie siekiai išsipildė su kaupu.
„Žiūrėjau į sceną ir negalėjau patikėti, kad tai mūsų vaikai – susikaupę, dėmesingi ir labai atsakingi. Kiekvienas stengėsi kuo geriau atlikti jam patikėtą vaidmenį. Tačiau pokyčiai jaučiasi ne tik scenoje. Spektaklyje vaidinę vaikai tapo tvirta komanda, jų entuziazmas liejasi per kraštus. Mums smagu ir dėl to, kad aktorių parodytas dėmesys, bendravimas ir galimybė pasijausti tikrais artistais jiems suteikė pasitikėjimo savimi. Šio projekto dėka jie turi naujų svajonių“, – džiaugėsi A. Bandzos globos namų vyr. socialinė darbuotoja Erika Kosej.
Nors spektaklio premjera buvo baigiamojo Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metų renginio dalis, tačiau finišo juostelė dar nekirsta. Lapkričio 25 d. 20 val. 25 min. Baltijos televizija parodys Jono Čergelio sukurtą dokumentinį filmą, kuriame bus galima išvysti spektaklio kūrimo užkulisius. Projekto socialiniu partneriu tapęs Panevėžio teatras „Menas“ jauniesiems artistams sceną užleis bent kartą per mėnesį. Tad globos namų auklėtinių kelionė į žvaigždes dar tik įsibėgėja.

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti