Naujienos

2010-12
13

Už surinktas lėšas – pamokos JAV mokyklose

 

Amerikos prekybos rūmai (asociacija „American Chamber of Commerce“) šeštadienio vakarą surengė tradicinę labdaringą Kalėdų šventę. Į jau devintą kartą vykusį renginį svečiai rinkosi ne tik pabendrauti šventinėje aplinkoje, bet ir skirti lėšų Asociacijos stipendijų fondui. Kiekvienais metais fondas įsteigia stipendijas gabiems moksleiviams ir studentams.
 
„Investicija į jauną gabų žmogų – toliaregiškas žingsnis. Pažangi visuomenė turi pastebėti talentingus vaikus bei jaunimą ir sukurti palankias sąlygas skleistis jų asmenybėms, plėstis akiračiui. Svarbu ugdyti jų stiprybes ir skatinti jaunatvišką veržlumą. Tokiu būdu galime užauginti sumanius, išradingus ir protingus ateities kūrėjus“, – sakė Amerikos prekybos rūmų Valdybos pirmininkas Rimtautas Vizgirda.
 
Kalėdinėje loterijoje, kurios metu surinktos lėšos papildo Amerikos prekybos rūmų Stipendijų fondą, dalyvavę svečiai surinko daugiau nei 13 000 litų. Šiais metais pinigai bus skirti kultūros, švietimo ir lyderystės mainų programai ExCEL paremti. Ši vienerių metų trukmės mainų programa skirta vidurinių mokyklų moksleiviams iš Lietuvos išvykti mokytis į Jungtines Amerikos Valstijas.
 
„Kai man buvo šešiolika, pagal moksleivių mainų programą, metus mokiausi Prancūzijoje. Tai buvo nepakartojama ir labai vertinga patirtis. Šiandien renkame lėšas Lietuvos vaikų studijoms JAV. Keturi mokiniai jau dalyvauja šioje programoje, gaunu jų laiškus apie nepaprastus jų patiriamus įspūdžius“, pasakojo JAV ambasadorė Lietuvoje Anne E. Derse.
 
2009/2010 metų Amerikos prekybos rūmų stipendininkais buvo tapę aktyvūs įvairių respublikinių ir tarptautinių olimpiadų bei konkursų dalyviai ir prizininkai iš Vilniaus universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto.
 
Dalyvauti jau devintą kartą vykusiame renginyje buvo pakviesti Asociacijos nariai, diplomatinio korpuso atstovai, kitų šalių verslininkai, organizacijos draugai ir partneriai. Šių metų labdaros renginį savo apsilankymu pagerbė šventės garbės svečiai J. E. Prezidentas Valdas Adamkus ir ponia Alma Adamkienė.
 
Prezidentui buvo patikėta ištraukti finalinio loterijos prizo laimėtoją. Perlų auskarus su briliantais laimėjusi penkiolika metų Lietuvoje gyvenanti suomė susitikimu su V. Adamkumi džiaugėsi ne mažiau nei pačiu prizu.
 
Susirinkusieji klausėsi Rūtos Ščiogolevaitės ir Balio Dvariono muzikos mokyklos auklėtinių atliekamų dainų, stebėjo specialų lindyhopo šokėjų pasirodymą bei patys įsiliejo į smagų šokio sūkurį.

Kontaktai

UAB "Avenire"

Trakų g. 7 -17, Vilnius;
Tel/fax. (+370) 5 260 84 41;
El.paštas: info@avenire.lt

Uždaryti